Home Forum
Dobro došli, gost
Diskusija o demenciji
  • Strana
  • 1

TEMA: Alchajmerova bolest

Alchajmerova bolest pre 9 godina, 11 meseci #710

  • jecamusic
[b]Poštovani, imam veliku potrebu da o mom problemu prodiskutujem sa Vama koj[/left]i imate ili ste imali slična iskustva. Mojoj majci je dijagnostifikovan Alchajmer prosle godine u septembru, tada je za mene i mog brata koji živi sa našom majkom uslijedio veliki šok. Na žalost demencija kod naše majke počela je par godina ranije ali mi nismo bili svjesni njenog stanja. Ona ima 66 godina, učiteljica u penziji, higijenske navike nije zaboravila, ali zaboravnost, ne prepoznavanje rođaka, reakcija na smrt rođene sestre dočekana je sa maminim nesvjesnim osmijehom, prestanak učešća u kuhinjskim aktivnostima, jedino sama zna napraviti kafu ili čaj, strašne halucinacije, strah od tv, konstantne fobije od nepostojećih stvari. Na sve preglede od samog početka vodila sam je ja, prisustvovala sam svim ispitivanjima, testovima, snimanjima. Konačno, na našu žalost potvrđen je Alchajmer!Prije nekoliko dana nije znala kako se ja zovem a za mene je najviše vezana, zatim kada se moj brat vratio nakon 3 dana sa puta iako sam ja bila uz nju nije ga prepoznala, bilo je strašno. Pošto sam profesor klavira radim sa njom i muzikoterapije samo da bi je održala u dobrom raspoloženju jer osmih moje majke nama zlata vrijedi, pa taman i ovaj nesvjesan. Na žalost, mi živimo u Bijeljini, malom gradu u Republici Srpskoj i nemamo ni jednu odgovarajuću ustanovu u koju bi kada dođe vrijeme smjestili našu mamu. A da planiramo privatne domove u našoj blizini to je za nas finansijski neizdržljivo jer i sada dok nabavljamo sve potrebne lijekove i potrebštine za mamu teško izdržavamo uporedo sa svojim svakodnevnim aktivnostima. Ne znam koliko brzo će bolest da progresivno napreduje, zato Vas molim da mi date savjete za ono ŠTA DALJE, jer razum shvata ali emocije ne!
Unaprijed hvala.
  • Strana
  • 1
Vreme za pravljenje stranice: 0.06 sekundi

Webinari na Internetu

Predvideli smo da se svakog trećeg četvrtka, sa početkom u 12 časova, u mesecu stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našoj klinici. Detaljnije na ovom linku.

 

Stručni radovi u periodu od 1981. do 2016.

Spisak stručnih radova zaposlenih na Klinici za neurologiju u periodu od 1981. godine do današnjih dana. Spisak možete pogledati ovde.