Home Forum
Dobro došli, gost
Diskusija o epilepsiji
  • Strana
  • 1

TEMA: telemetrija

telemetrija pre 10 godina #695

  • Makarijus
Poštovani,

znam površno kakav je proces telemetrije, voleo bih malo detaljnije da se raspitam o tome:

1. Šta se dešava ukoliko se napad ne izazove u periodu dok ste na telemetriji bez ikakve terapije?

2. Cilj telemetrije?

3. Razmišljam se čak i o operaciji, ali trenutno još uvek nemam hrabrosti za takav korak.


Molio bih nekog od lekara da mi da odgovor na gore navedena pitanja.

Zahvaljujem se.

Re: telemetrija pre 10 godina #696

  • rile
1 i 2. napadi se ne izazivaju, oni se dese jer se obustave lekovi. to je cilj telemetrije. to je najsuprotnije od onoga sto mi radimo u klinickoj praksi (dajemo lekvoe da bismo obustavili napade). ukoliko se ne snime napadi cilj nije postignut. zavisno od ostali rezultata telemetrija moze ponovo da se zakaze.
3. operacija, koliko je pravilno indikovana, je najbolji moguci nacin resavanja epilepsije koja ne reaguje na postojece antiepilepticne lekove. operacija je ipak elektivna, sto znaci da sam pacijent odlucuje o tome da li ce se operisati ili nece (ako se ne uradi operacija onda je stanej onako kako je i bilo, ukoliko se pacijent odluci za operaciju onda postoji znacajna verovatnoca da ce napadi prestati uz minimalan rizik kojem se pacijent izlaze)

Re: telemetrija pre 10 godina #701

  • Makarijus
Doktore,

zahvaljujem Vam se na odgovoru. Telemetriju planiram da uradim tokom godine, zavisno od kapaciteta Klinike za neurologiju u Dr. Subotića i verovatno ću se odlučiti i za operaciju.

Smatram da operacija ne predstavlja nimalo laku odluku. Posebno što je reč o mozgu, a po nekim mojim shvatanjima i razmišljanjima, mozak možda i predstavlja i najosetljivi ljudski organ.

Trenutno većam sam sa sobom o takvoj odluci, pa me zanima da li postoje možda neka savetovanja (sastanci, forumi etc), neka priprema (psihička) pred operaciju. Voleo bih kada prisustvovao takvim vrstama savetovanja jer bi me to sigurno ohrabrilo i dalo pozitivnu energiju.

Pozdravljam Vas.

Re: telemetrija pre 10 godina #706

  • rile
nazalost nema, ali mozete da se posavetujete sa nasim neuropsihologom koga cete upoznati kada budete bili kod nas na obradi..

Odg: telemetrija pre 9 godina, 9 meseci #720

  • alokin
Koliki je kapacitet sobe za telemetriju; da li je pacijent sam u njoj? Koliko dana traje taj jedan monitoring, tj taj jedan telemetrijski tretman?
  • Strana
  • 1
Vreme za pravljenje stranice: 0.07 sekundi

Webinari na Internetu

Predvideli smo da se svakog trećeg četvrtka, sa početkom u 12 časova, u mesecu stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našoj klinici. Detaljnije na ovom linku.

 

Stručni radovi u periodu od 1981. do 2016.

Spisak stručnih radova zaposlenih na Klinici za neurologiju u periodu od 1981. godine do današnjih dana. Spisak možete pogledati ovde.