Home Aktuelnosti Belgrade Neuroscience Next 2024
Belgrade Neuroscience Next 2024

Svetsko udruženje za Alchajmerovu bolest i AAIC Neuroscience Next, najavljuju predstojeću Hibridnu konferenciju o neuronaukama – Belgrade Neuroscience Next 2024 koja će se održati 24. i 25. aprila 2024. godine na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Ova konferencija ima za cilj da pruži platformu za istraživače, posebno mlade istraživače, da se uključe u diskusiju, podele rezultate istraživanja i neguju saradnju u oblasti neuronauka. Registracija je besplatna! Link za registraciju je https://forms.gle/xEBzKt2TRGnfhLPa7

Pozivaju se istraživači iz oblasti medicine, biologije, farmacije, psihologije da prisustvuju sastanku.

Posebno ističemo:/strong>

• Hibridni format: Konferencija će se održati kako uživo u Beogradu, Srbiji, tako i virtuelno u Irskoj, Indiji, SAD, Brazilu i Etiopiji, obezbeđujući globalnu dostupnost.
  • Ključni govornici: -
    Ser Džon Hardi (uživo iz Beograda) poznat po svom revolucionarnom doprinosu u našem razumevanju Alchajmerove i Parkinsonove bolesti.
    Michael Heneka (na daljinu, online): ekspert u neurodegenerativnim i autoimunim CNS poremećajima
  • Stipendija za mlade istraživače iz Srbije i regiona sa prihvaćenim apstraktima za učešće na skupu
  • 4 interaktivne radionice sa stručnjacima
  • Datum: 24. i 25. april 2024. godine
  • Poziv za apstrakte:
    Pozivamo da podnesete sažetke koji se odnose na bilo koji aspekt istraživanja iz oblasti neuronauka. Poziv za apstrakte je otvoren do 18. februara 2024. Link za podnošenje sažetaka je https://alz.org/neurosciencenext/abstracts.asp
  • Usmena izlaganja:
    10 najboljih sažetaka biće odabrano za usmene prezentacije, pružajući jedinstvenu priliku da svoje istraživanje predstavite raznolikoj i cenjenoj publici.
  • Kontinuirano medicinsko obrazovanje (KME) bodovi:
    Učesnici će dobiti vredne KME bodove, poboljšavajući njihov profesionalni razvoj.
  • Knjiga sažetaka:
    Prihvaćeni apstrakti će biti uključeni u zvaničnu Knjigu sažetaka koju je sastavio AAIC, dodatno povećavajući vidljivost i uticaj vašeg istraživanja.

Radujemo se Vašem učešću u ovom revolucionarnom događaju koji obećava da će unaprediti naše kolektivno razumevanje Alchajmerove bolesti i neuronauka. Vaš doprinos je sastavni deo uspeha ove konferencije i verujemo da će Vaše sugestije značajno doprineti ovoj oblasti.

S poštovanjem,

Belgrade Neuroscience Hub, i AAIC Neuroscience Next

PROGRAM / PROGRAMME

Dear members of Society of Young Serbian Neurologists

The World Alzheimer's Association and AAIC Neuroscience Next, announce the upcoming Hybrid Conference on Neuroscience- Belgrade Neuroscience Next 2024 to be held on the 24th and 25th of April 2024 at the Faculty of Medicine, University of Belgrade, Serbia.

This conference aims to provide a platform for researchers, especially young researchers, to engage in meaningful discussions, share groundbreaking discoveries, and foster collaboration in the ever-evolving field of neuroscience. Registration is free of charge! The link to registration is https://forms.gle/xEBzKt2TRGnfhLPa7

Researchers in the field of, Medicine, Biology, Pharmacy, Psychology are encouraged to attend the meeting.

Event Highlights:

• Hybrid Format:
    The conference will take place both in person in Belgrade, Serbia, and virtually in Ireland, India, the US, Brazil, and Ethiopia, ensuring global accessibility.
  • Keynote speakers: -
    Sir John Hardey (live in Belgrade) renowned for his groundbreaking contributions in our understanding of Alzheimer's and Parkinson’s disease.
    Michael Heneka (remotely): expertise in neurodegenerative and autoimmune CNS disorders
  • 4 interactive workshops with experts
  • Date: April 24th and 25th, 2024
  • Call for Abstracts:
    We invite submissions for abstracts related to any aspect of neuroscience research. The call for abstracts is open until February 18th, 2024. The link to abstract submission is https://alz.org/neurosciencenext/abstracts.asp
  • Bursary for young reserchers from Serbia and the region with accepted abstracts to attend the meeting
  • Oral Presentations:
    The top 10 abstracts will be selected for oral presentations, providing a unique opportunity to showcase your research to a diverse and esteemed audience.
  • Continuous Medical Education (CME) Points:
    Participants will receive valuable CME points, enhancing their professional development.
  • Book of Abstracts:
    Accepted abstracts will be included in the official Book of Abstracts compiled by AAIC, further increasing the visibility and impact of your research.

We look forward to your participation in this groundbreaking event that promises to advance our collective understanding of Alzheimer's and neuroscience. Your contribution is integral to the success of this conference, and we believe your insights will contribute significantly to the field.

Sincerely,

Belgrade Neuroscience Hub, and AAIC Neuroscience Next