Dr Marta Jeremić

DR MARTA JEREMIĆ

Marta Jeremić je rođena 19.09.1994. godine u Beogradu. Osnovnu školu pohađala je u školama Veljko Dugošević, Beograd, Srbija, Gregor-Märkl-Volksschule, Röhrmoos, Nemačka i Vienna International School, Beč, Austrija. Završila je Šestu beogradsku gimnaziju kao nosilac diplome "Vuk Karadžić" i bila je đak generacije društvenih nauka. 2019. godine diplomirala je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu sa prosečnom ocenom 9,67. Bila je demostrator na katedri predmeta Medicinska fiziologija. Doktorske akademske studije, modul epidemiologija, upisala je 2019. godine pod mentorstvom prof. dr Tatjane Pekmezović. Kao istraživač pripravnik radila je na projektu MNTR br. 175087, na Medicinskom fakutetu Univerziteta u Beogradu, pod rukovodstvom prof. dr Tatjane Pekmezović. Učestvovala je u brojnim naučnim simpozijumima i kongresima. Autor je članaka u inostranim i domaćim naučnim časopisima. Od jula 2020. godine zaposlena je na Klinici za neurologiju Kliničkog Centra Srbije kao klinički lekar.
Glavobolje, tehnike ultrazvuka u neurologiji, cerebrovaskularni poremećaji, epilepsija
Dugogodišnji stipendista Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja
Stipendista Fonda za mlade talente Republike Srbije "Dositeja"
Član tima Medicinskog fakulteta koji je učestvovao na Internacionalnom Medicinskom Turniru, Novosibirsk, Rusija 2019. godine.
Srpsko lekarsko društvo
engleski