Dr Aleksa Pejović

DR ALEKSA PEJOVIĆ

Aleksa Pejović je rođen 28. januara 1992. u Gornjem Milanovcu. Kao vukovac i đak generacije završio je Osnovnu školu "Kralj Aleksandar I" , a potom i Gimnaziju "Takovski ustanak" u rodnom mestu. Kao drugoplasirani na prijemnoj listi upisao je Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu 2011. godine. Diplomirao je na istom fakultetu 31. maja 2017. sa prosečnom ocenom 10,00. Od juna 2018. godine je zaposlen na Klinici za neurologiju, Kliničkog centra Srbije kao klinički lekar. Oktobra iste godine upisuje specijalizaciju iz neurologije. Trenutno pohađa i treću godinu doktorskih studija iz epidemiologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu pod mentorstvom prof. dr Dragoslava Sokića i prof. dr Tatjane Pekmezović.
epilepsija i poremećaji spavanja, operativno lečenje epilepsija
dugogodišnji stipendista Fonda za razvoj naučnog i umetničkog podmlatka Ministarstva prosvete laureat Zadužbine Nikole Spasića
nagrada za najbolji poster na sesiji epilepsije na XII/XVIII Kongresu neurologa Srbije sa međunardonim učešćem u Vrnjačkoj Banji
pohvalnice za najboljeg studenta prve, druge, treće, četvrte, pete i šeste godine Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu