Home Aktuelnosti Arhiva Prezentacija Petog Beogradskog Internacionalnog Filmskog Festivala Osoba Sa Invaliditetom - “BOSIFEST 2014”

Na Klinici za neurologiju održana je prezentacija Petog Beogradskog

Internacionalnog Filmskog Festivala Osoba Sa Invaliditetom - “BOSIFEST 2014” i na taj način dat doprinos širenju ideje koju BOSIFEST promoviše, a to je ukazivanje na značaj inkluzije osoba sa invaliditetom u društvo, i to na jedinstven i kreativan način-kroz filmsku umetnost.

Jedna od najznačajnijih ideja koje BOSIFEST promoviše jeste edukacija mladih o značaju inkluzije osoba sa invaliditetom u društvo, kao i njihovo uključivanje u sam proces realizacije te ideje.

Pored zaposlenih u Kliničkom centru Srbije, prezentaciji su prisustvovati i studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu,studenti Visoke zdravstvene škole strukovnih studija, kao i stažisti Kliničkog centra Srbije. Na promociji  su bili  prisutni i pojedini pacijenti koji se trenutno nalaze na Klinici za neurologiju, kako bi ovakva ideja doprla do svih slojeva zdravstvenog sistema kojih se ona tiče.

Prisutni su imali zadovoljstvo da pogledaju dva filma. Prvi je francuska drama o devojčici sa autizmom, Lusy, a drugi poljski, dokumentarni o mladiću sa kvadriplegijom,  Like a Butterfly / Kao leptir.

Za sve koji zele da vide i druge filmove, BOSIFEST se održava u Domu omladine od 2- 4 juna.