Javorka Gajić

Javorka Gajić,
glavna sestra prijemne ambulante pri stacionaru i jedinice za terapijsku primenu Botulinskog toksina

Klinika za neurologiju, Dr.Subotica br.6 Kontakt telefon 011-306-42-35; 306 42-02
Rođena 1961. u Prokuplju, gde je završila srednju medicinsku školu 1980. Godine1982. zasniva radni odnos u KBC Zvezdara na odeljenju kardiologije. Na Klinici za neurologiju zasniva radni odnos 1983. i radi na poslovima zdravstvene nege. Godine 1997. nastavlja rad u ambulantno- polikliničkoj službi i jedinici za Botulinski toksin Klinike za neurologiju.Na mesto glavne sestre prijemne ambulante pri stacionaru i jedinice za terapijsku primenu Botulinskog toksina postavljena je 2010.
Godine 1993. edukovana za rad u internističkom kabinetu. Diplomirala 2010. na Visokoj medicinskoj školi u Zemunu. Kurs za kompjutere završila 2003. Autor je mnogih stručnih radova i učesnik više kongresa, simpozijuma i stručnih sastanaka iz oblasti zdravstvene nege.
Stručno usavršavanje i istraživanje u oblasti obolelih od distonije i ekstrapiramdalnih bolesti.
UMST „Sestrinstvo” KCS
Udruženje neuroloških sestara Srbije UNSS
Komora medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara Srbije KMSZTS
Jedinica za terapijsku primenu Botulinskog toksina.