Home Edukacija
Edukativna delatnost

altNastava neurologije za studente medicine Medicinskog fakulteta u Beogradu koja se obavlja na Klinici za neurologiju potpuno je odvojena osamdesetih godina prošlog veka, tako da školske 1991/92 godine prva generacija studenata uči neurologiju kao poseban predmet. Klinika za neurologiju je mesto sa najdužom tradicijom u edukaciji lekara na specijalističkom stažu iz neurologije u Srbiji. Brojne generacije neuropsihijatara i kasnije neurologa stasale su u ovoj ustanovi, tako da je Klinika za neurologiju bio i ostao najveći i najvažniji rasadnik dobro edukovanog i stručnog neurološkog kadra u zemlji. Pored poslediplomske nastave za lekare na specijalizaciji iz neurologije, kod nas se edukuju i specijalizanti drugih specijalnosti koje u svom programu sadrže trening iz neurogije (opšte i urgentne medicine). Uža specijalizacija iz kliničke neurofiziologije sa epileptologijom takođe se u najvećem obimu obavlja u ovoj instituciji.

Na Klinici za neurologiju tokom školske godine obavlja se značajan broj edukativnih aktivnosti:

• Klinički seminari četvrtkom

• Lekcije Instituta za neurologiju