Home Nauka Bibliografija Doktorske disertacije
Doktorske disertacije

Šternić Čovičković Nadežda - Zastupljenost haptoglobinskih tipova kod bolesika sa primarnim intrakranijalnim tumorima, Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, (doktorska disertacija) 1983.

Vladimir S. Kostić - Izucavanje metabolizma prostaglandina u ishemiji mozga. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, (doktorska disertacija)1986.

Jovanović (Marković) Zagorka - Beta-tromboglobulin i cirkulišući trombocitni agregati u pojavi akutnih cerebrovaskularnih oboljenja. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, 1987 (doktorska disertacija).

Ljiljana Bumbaširević - Uporedna studija citoloških karakteristika likvora i neuroloških manifestacija u odraslih bolesnika sa akutnim leukemi­jama). Medicinski fakultet, Univerzitet u Beogradu  (doktorska disertacija)1987.

Zorica Stević - Dinamsko ispitivanje funkcije hipotalamus-hipofizne osovine u bolesnika sa Parkinsonovom  bolešću, 1991 (doktorska disertacija).

Vidosava Rakočević - Rano otkrivanje poremećaja u miokardu i sprovodnom sistemu srca kod obolelih od miotonične distrofije” Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu (doktorska disertacija) 1994.

Jelena Drulović - Analiza oligoklonalnog imunoglobulina G u diferencijalnoj dijagnozi neuroloških oboljenja (doktorska disertacija) 1994.

Dragana Lavrnić - Kliničko-epidemiološka studija mijastenije gravis. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, 1995 (doktorska disertacija).

Eleonora Džoljić - Nitric Oxide and the Central Nervous System. (Azot oksid i centralni nervni sistem). Faculty of Medicine and Health Sciences, Erasmus University, The Netherlands, 1998, nostrifikovana na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2000.

Dejana Jovanović - Etiologija i diferencijalna dijagnoza cerebrovaskularnih poremećaja u graviditetu i puerperijumu. Medicinski fakultet u Beogradu (doktorska disertacija) 2000.

Nataša Dragašević - Kliničko-genetska studija spinocerebelarnih ataksija. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, (doktorska disertacija) 2003.

Zidverc Trajković Jasna - Procena efektivnosti terapijskih strategija kod bolesnika sa primarnim hroničnim glavoboljama. Medicinski Fakultet Univerziteta u Beogradu, (doktorska disertacija) 2006.

Pavlović Aleksandra - Etiopatogeneza i kliničke manifestacije leukoencefalopatija odraslih, Doktorska disertacija, Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, (doktorska disertacija) 2007.

Irena Dujmović Bašuroski - Rani prognosticki faktori klinickog ishoda kod bolesnika sa  multiplom sklerozom, (doktorska disertacija) 2008.

Šarlota Mesaroš - Faktori koji koreliraju sa motornim i kognitivnim oštećenjem u multiploj sklerozi: morfometrija zasnovana na vokselima. Medicinski fakultet, Univerzitet u Beogradu  (doktorska disertacija) 2009.

Stojan Perić - Ispitivanje funkcionalnih i morfoloških poremećaja centralnog nervnog sistema kod bolesnika sa miotoničnom distrofijom tipa 1, doktorska teza. Medicinski fakultet, Univerzitet u Beogradu, Beograd 2014.

Marina Svetel - Populaciono genetska analiza fokalnih distonija. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu,  1994 (doktorska disertacija)

Slavko Janković - Analiza kliničkih i subkliničkih paroksizama, spavanja i deprivacije spavanja kod bolesnika sa epilepsijom. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu,  1994 (doktorska disertacija)

Ivana Basta - Studija kvaliteta života bolesnika sa miastenijom gravis u definisanoj populaciji. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu,  2010 (doktorska disertacija)

Marko Ercegovac - Uloga oksidativnog stresa u kontroli epileptičkih napada i terapijskom odgovoru na primenu različitih antiepileptičkih lekova. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu,  2010 (doktorska disertacija)