Home O klinici Zaposleni Zdravstveni saradnici

GORDANA TOMIĆ
dr sci. med.

Jedinica za neurolingvistiku
Pozicija: specijalista, opšte defektologije, logoped, neurolingvista, neuropsiholog
Adresa: Klinika za neurologiju, Dr Subotića 6, 11000 Beograd, Srbija
Zakazivanje pregleda: telefonom 011306 4255
Gordana, Ilije ,Tomić rođena Kuveljić u Somboru 21.07 1958 godine. Defektološki fakultet, logopedsli odsek, završila u Beogradu 1982. godine prosečnom ocenom 9,42.
Od 1983. – 1996. godine radila kao logoped i dečiji neuropsiholog u stručnom timu Razvojnog savetovališta Doma zdravlja, Zdravstvenog centra u Somboru.
Završila veći broj poslediplomskih edukativnih seminara iz Razvojne neuropsihologije, Bihevioralne psihoterapije, Mentalne higijene razvojnog doba i Racionalno Emotivno Bihevioralne Psihoterapije.
Na Defektološkom fakultetu, Univerziteta u Beogradu 1994. godine. specijalizirala Opštu defektologiju sa reedukacijom sa specijalističkim radom pod naslovom " Aleksija bez agrafije vaskularne etiologije"
grupi za Neuropsihologiju, 1999. završila poslediplomske studije sa temom: "Uticaj nekih relevantnih bioloških i socijalnih faktora na psihomotorni i govorno jezički razvoj dece uzrasta od pet i sedam godina"
Od 1996. godine zaposlena na Instututu za neurologiju KCS, u stručnom timu neuropsihološke i neurolingvističke laboratorije.
Pohađala veći broj edukativnih seminara iz programa Centra za kontinuiranu medicunsku edukaciju Medicinskog fakulteta u Beogradu i Novom Sadu, koji su se odnosili na različite oblasti neurologije, neuropsihologije, neurolingvistike, fonijatrije i otorinolaringologije.
Učestvovala kao predavač na edukativnom seminaru “Vaskularne demencije” 2005. sa radom pod naslovom ”Analiza govora i glasa kod subkortikalne vaskularne demencije". Rukovodila seminarom " Poremećaji glasa i govora neurogene etiologije”, 2006. godine. sa radom pod naslovom ” Psihoakustička analiza glasa i govora".
Za potrebe međunarodnog projekta pod nazivom "Spektralna analiza hipokinetske dizartrije kod bolesnika sa Parkinsonovom bolešću u off i on fazi" koji je odobrilo Ministarstvo za nauku Republike Srbije i Republike Slovenije. U New Yorku je avgusta 2006. godine, dobila licencu za LSVT, metodu za rehabilitaciju glasa kod bolesnika sa Parkinsonovom bolešću.
U okviru Projekta Ministarstva zdravlja D145025 strukturisala protokol za neurolongvističku, psihoakustičku i multidimenzionalnu akustičku analizu govorno - jezičkih poremećaja kod bolesnika sa difuznim i fokalnim supkortikalnim vaskularnim lezijama i patologijom malih krvnih sudova.
Uključena je u Klinikču studiju o efikasnosti botulinskog toksina u lečenju spazmodične disfonije:perceptivna i akustička analiza glasa i govora pre i posle instilacije botulinskog toksina.
Doktorirala je na Medicinskom fakultetu, Univerziteta u Beoradu, juna 2010. godine sa temom ″Neurolongvistička i akustička analiza govorno-jezičkih deficita kod bolesnika sa fokalnim i difuznim supkortikalnim vaskularnim lezijama mozga"Autor i koautor je većeg broja stručnih radova.
Specijalizacija - Defektološki fakultet, Univerzitet u Beogradu
Opšta defektologija sa reedukacijom, Beograd, Srbija 1994. godine.
Doktorska disertacija – Medicinski fakultet u Beogradu (Klinika za neurologiju KCS) (Mentorstvo:Prof. dr D. Pavlović )
2010.

Magistarski rad – Medicinski fakultet u Beogradu (Klinika za neurologiju KCS) (Mentorstvo:Prof. dr S Bojanin)
1999.