Dr Nikola Kresojević

Pozicija: klinički lekar
Adresa: Klinika za neurologiju, Dr Subotića 6, 11000 Beograd, Srbija
Kontakt telefon: 0113064239
Dr Nikola Kresojević rođen je 1981. godine u Valjevu. Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu završio je 2008. godine gde je upisao doktorske studije iz epidemiologije 2009. godine. U toku je izrada doktorske teze pod mentorstvom Akademika Prof. Dr Vladimira Kostića i komentorstvom Prof. Dr Tatjane Pekmezović. Zaposlen je kao klinički lekar na Klinici za neurologiju od novembra 2011. godine. Od 2009. godine je u zvanju istraživača pripravnika a od 2010. godine u zvanju istraživača saradnika na Institutu za medicinska istraživanja Univerziteta u Beogradu. Od 2009-2011. godine bio je saradnik na projektima broj 156011 i 145083 a od 2011. godine je saradnik na projektu broj 175090 Ministarstva za nauku Republike Srbije pod rukovodstvom Akademika Prof Dr Vladimira Kostića.
3rd Annual European Summer School for Young Neurologists, Nijmegen, Holandija (2010)

Edukacija pod supervizijom Prof. Nir Giladi-ja, na odeljenju neurologije, Tel Aviv Sourasky Medical Center-a u Izraelu u okviru EFNS Department- Department Co-operation Programa (2010)

Ekstrapiramidni poremećaji: Parkinsonova bolest, distonije, tremor, Wilsonova bolest, genetska osnova neurodegenerativnih bolesti. Neurofiziologija: transkranijalna magnetna stimulacija, analiza tremora i analiza poremećaja hoda.
Srpsko Lekarsko Društvo
Evropska Federacija Neuroloških Društava