Ass. dr Aleksandra Radojičić

ASS. DR ALEKSANDRA RADOJIČIĆ

Centar za hronične i terapijski rezistentne glavobolje
Odeljenje za cerebrovaskularne bolesti i glavobolje
Pozicija: Lekar specijalista neurologije
Adresa: Klinika za neurologiju, Dr Subotića 6, 11000 Beograd, Srbija
Zakazivanje pregleda: telefon šaltera Klinike za neurologiju 011-3064235
Popunjavanje dnevnika glavobolja: www.my-migraine-diary.com/diagnose
Dr Aleksandra Radojičić rođena je 16.10.1974 godine u Beogradu. Medicinski fakultet u Beogradu završila je 2000. godine sa prosečnom ocenom 9,28. Na Klinici za neurologiju radi od 2000. godine. Specijalistički staž iz neurologije na Medicinskom fakultetu u Beogradu obavljala je od 2001. do 2006. godine kada je položila specijalistički ispit sa odličnim uspehom. Na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2010. godine odbranila je završni akademski specijalistički rad pod nazivom "Glavobolja izazvana prekomernom upotrebom lekova: faktori rizika, klinička ispoljavanja i savremeni koncepti lečenja” pod mentorstvom Prof. dr Nadežde Šternić. Oktobra 2010 upisala je doktorske studije iz neurologije na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Dr Aleksandra Radojičić zaposlena je na poziciji lekara specijaliste odeljenja za cerebrovaskularne bolesti i glavobolje, a od osnivanja Centra za glavobolje 2007. godine svakodnevno radi sa bolesnicima sa hroničnim i terapijski rezistentnim glavoboljama.
- Kliničko usavršavanje: Centar za glavobolje, Univerzitetska Glostrup bolnica u Kopenhagenu. Mentor Prof. Jes Olesen.
Oblast usavršavanja: hronične glavobolje, detoksikacioni protokoli, glavobolja prekomerne upotrebe lekova. Stipendija dobijena od strane evropske federacije neurologa (EFNS) i Department to Department programa.
Kopenhagen, Danska.
2006

-Nacionalna škola za neuroangiologiju. Šestomesečna škola u okviru kontiniuirane medicinske edukacije Medicinskog fakulteta, Univerziteta u Beogradu. Osposobljena za samostalnu primenu, interpretaciju i formiranje zaključaka u neuroangiološkoj ultrazvučnoj dijagnostici.
Beograd, Srbija.
2006

-Evropska letnja škola glavobolja- European Headache Summer School, Glostrup.
Glostrup, Danska, 2007.

-Četvrta Interuniverzitetska škola bola- 4th Interuniversity Course in Algology.
Spa, Belgija
2009

-Akademske specijalističke studije iz neurologije – Medicinski fakultet u Beogradu. (Klinika za neurologiju KCS). Mentor: Prof. dr N.Šternić.
2010

-Specijalizacija iz Neurologije – Medicinski fakultet u Beogradu (Klinika za neurologiju KCS)

-Medicinski fakultet – Medicinski fakultet u Beogradu
Specijalista neurologije
Glavobolje, hronične glavobolje, neuralgije i neuropatski bol, moždani udari i cerebrovaskularne bolesti mladih odraslih, ultrazvučna dijagnostika krvnih sudova glave i vrata.
- Stipendija Evropske Federacije Neuroloških Udruženja (European Federation of Neurological Societies, EFNS), program “Department to Department Cooperation” za šestonedeljni edukacioni trening u Centru za glavobolje Univerzitetske Glostrup bolnice u Kopenhagenu, 2006.
-SSNN grant i prva nagrada osvojena učešćem na „South East European Summer School for Young Neurologists“, Eforie Nord, Rumunija, 2006
- Grant European Headache Federation za učešće u Evropskoj Letnjoj školi glavobolja, Glostrup, Danska, 2007.
- Young Neurologist Grant Evropske Federacije Neuroloških Udruženja (European Federation of Neurological Societies, EFNS) za učešće na EFNS kongresima u Briselu 2007, Madridu 2008, Firenci 2009.
- Young neurologist in training grant Evropskog Udruženja Neurologa (European Neurological Societies, ENS) za učešće na ENS kongresima u Nici 2008 i Milanu 2009.
- World Federation of Neurology grant za učešće na WFN kongresu u Bangkoku 2009.
Srpsko Lekarsko Društvo
World Federation of Neurology (WFN)
European Federation of Neurological Societies (EFNS)
International Headache Society (IHS)