Dana 15. marta 2020. godine na teritoriji Republike Srbije uvedeno je vanredno stanje zbog epidemije virusom Kovid-19. Redovan rad Klinike za neurologiju je trenutno obustavlјen. O dalјim informacijama povodom same epidemije i o funkcionisanju zdravstvenog sistema Republike Srbije, informacije možete dobiti na sajtu covid19.rs i na zvaničnom sajtu Ministarstva zdravlјa.

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Home Početna

Aktuelnosti

Previous Sledeća
Seminar praktičnog lekara, 20.- 23.02.2020.

Institut „Simo Milošević“ u Igalu bio je domaćin interdisciplinarnog sastanka Društva neurologa Srbije i Udruženja

KME “Prodor u dijagnostici i lečenju neuromišićnih bolesti”

otkazano, naknadno će biti određen novi termin

Škola Društva mladih neurologa Srbije – Škola glavobolja

Škola Društva mladih neurologa Srbije održana je na Paliću 4. i 5. novembra 2019. godine.

Nagrada za prof. dr Elku Stefanovu

Prof. dr Elka Stefanova je dobitnica Nagrade za izuzetnost 2019. koju dodeljuje Hemofarm fondacija

Na Klinici za neurologiju Kliničkog Centra Srbije otpočelo je sa održavanjem „Webinara“, sastanaka sa ciljem edukacije u uslovima novih tehničkih mogućnosti koje pruža Internet.

Različiti modaliteti kortikosteroidne terapije su jednako efikasni i bezbedni u lečenju hronične inflamatorne demijelinizacione poliradikuloneuropatije (CIDP)

Odeljenje za neuromišićne bolesti Klinike za neurologiju u saradnji sa Univerzitetom u Amsterdamu i Univerzitetom u Milanu

G. G. A. van Lieverloo, S. Peric, P. E. Doneddu, F. Gallia, A. Nikolic, L. Wieske, C. Verhamme, I. N. van Schaik, E. Nobile-Orazio, I. Basta, and F. Eftimov. Corticosteroids in chronic inflammatory demyelinating polyneuropathy: A retrospective, multicentre study, comparing efficacy and safety of daily prednisolone, pulsed dexamethasone, and pulsed intravenous methylprednisolone. J Neurol 2018; 265(9): 2052–2059.

Klinika za neurologiju

Klinika za neurologiju nastavlja najbolju tradiciju ustanovljenu pionirskim radovima oca srpske moderne neurologije Dr Laze Lazarevića. Od svog osnivanja 1923. godine do danas, ova ustanova je neprestanim stručnim i tehnološkim razvojem uspela da sačuva primat među neurološkim institucijama u zemlji i mesto među vodećim neurološkim centrima u regionu.

Klinika za neurologiju pod svojim krovom okuplja najeminentnije neurologe u Srbiji i predstavlja edukacionu maticu školovanja studenata, specijalizanata neurologije i drugih disciplina koje u svom programu imaju neurološko usavršavanje, a takođe je i središte intenzivne naučno-istraživačke delatnosti na polju kliničke i eksperimentalne neurologije.

Download

Stručni timovi lekara Klinike za neurologiju aktivno su uključeni u rad brojnih međunarodnih  ekspertskih grupa iz pojedinih oblasti neurologije, a posebna pažnja se posvećuje stručnom usavršavanju stručnog i naučnog podmlatka klinike u eminentnim centrima u inostranstvu. Klinika za neurologiju organizuje i učestvuje u programima kontinuirane edukacije u neurologiji, u okviru koje je često domaćin inostranim predavačima velike stručne i naučne reputacije. Time se održava i konstantno podiže nivo stručne osposobljenosti naših neurologa i utemeljuje i učvršćuje mesto srpske neurologije u svetskoj neurološkoj zajednici.

Klinika za neurologiju je tehnološki opremljena za sprovođenje visoko-specijalizovanih diagnostičkih postupaka (imunološke i genetske analize, neurofiziološke i neuroradiološke dijagnostičke procedure), čime diktira tempo i usmerenja tehnološkog razvoja drugih neuroloških institucija u zemlji. Ova ustanova je prva prihvatila savremena dostignuća u oblasti informatike i u svoj rad implementirala informacioni sistem InfoMedis,  čime je višestruko povećana efikasnost svakodnevnog kliničkog rada lekara, a istovremeno omogućeno i kvalitetnije obavljanje istraživačkih i edukativnih delatnosti.

Da li ste zadovoljni sadržajem sajta Klinike za neurologiju?

Stručni radovi u periodu od 1981. do 2016.