Home Nauka Bibliografija Stručni radovi Prenos predavanja i seminara iz slušaonice klinike - Webinari
Prenos predavanja i seminara iz slušaonice klinike - Webinari

Poštovane kolege,

Na Klinici za neurologiju Kliničkog Centra Srbije od 19. marta 2009. godine otpočelo je sa održavanjem „Webinara“, sastanaka koje naša institutucija želi da upriliči s ciljem edukacije u uslovima novih tehničkih mogućnosti koje pruža globalna informatička mreža kakva je Internet.

Predvideli smo da se svakog poslednjeg četvrtka u mesecu, sa početkom u 12 časova, stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našem Institutu.

Za start prenosa kliknite na ovaj link. Napomena: za prenos i slike i zvuka link je potrebno otvoriti u Internet Explorer-u i prihvatiti instalaciju ponuđenih dodataka.

Plan Webinara za 2018. godinu:

25.01.2018. dr Savo Raičević (Klinika za neurohirurgiju KCS)
"Integrisana patohistološka dijagnoza, važan novitet u WHO klasifikaciji tumora CNS"

29.03.2018. prof. dr Dejana Jovanović (Klinika za neurologiju, KCS), dr Ivan Vukašinović (Klinika za radiologiju)
"Mehanička trombektomija u lečenju akutnog ishemijskog moždanog udara - iz ugla neurologa i interventnog neuroradiologa"

26.04.2018. (novi planirani datum 19.04.2018), prof. dr Nebojša Lađević (Centar za anesteziologiju i reanimatologiju, KCS)
"Osnove terapije hroničnog kancerskog bola"

07.06.2018. prof. dr Danilo Radulović (Klinika za neurohirurgiju, KCS)
"Hirurško lečenje cervikalne spondilotičke mijelopatije“

21.06.2018. prof. dr Ljubica Konstantinović (Klinika za rehabilitaciju „dr Miroslav Zotović“)
"Dijagnostički i terapijski izazovi u hroničnom lumbalnom bolu"

Kolegijalni pozdrav