In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Home Početna

Aktuelnosti

Previous Sledeća
Izveštaj sa KME - Neuroanatomija za anatoma, neurologa i neurohirurga

Klinika za neurologiju je uz pomoć farmaceutske kuće Medis organizovala u Vršcu u Vili Breg

Izveštaj sa Simpozijuma „Novine u bolestima nevoljnih pokreta“

Posebno nam je zadovoljsto da vas izvestimo da je u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti održan simpozijum

Belgrade Neuropathy Update 2 – II srpski simpozijum o neuropatijama sa međunarodnim učešćem

U organizaciji Klinike za neurologiju KCS i Medicinskog fakulteta

Dr Stojan Perić, dobitnik granta za istraživanje mikro RNK u neuromišićnim bolestima

Dr Stojan Perić, kao lider tima GenNeuro koji čine i dr Ana Kosać i biolozi

Dodela zahvalnice Vesni Dimitrijev

Povodom 12. maja Međunarodnog dana medicinskih sestara koji se svake godine obeležava u mnogim zemljama sveta u znak postovanja prema Florens Najtingel

Prof. dr Dragoslav Sokić održao predavanje u okviru Lekcija Klinike KCS

Prof. dr Dragoslav Sokić je 03.04.2018. godine u sklopu ciklusa Lekcije Instituta za neurologiju održao predavanje

Nagrada za Dr Ivu Stanković Tutuš

Dr Iva Stanković Tutuš je dobitnica 1. nagrade za najboljeg mladog istraživača na godišnjem kongresu Austrijskog društva za autonomni nervni sistem

“Mehanička trombektomija kod akutnog ishemijskog moždanog udara”, 12.02.2018.

Dana 12.02.2018. godine gost Klinike za neurologiju i Centra za radiologiju i

Na Klinici za neurologiju Kliničkog Centra Srbije otpočelo je sa održavanjem „Webinara“, sastanaka sa ciljem edukacije u uslovima novih tehničkih mogućnosti koje pruža Internet.

Ukoliko izgledate lepo, manja je šansa da će za Vas neko misliti da imate epilepsiju!

grupa autora Odeljenja za epilepsije Klinike za neurologiju

Ristić AJ, Jovanović O, Popadić D, Pađen V, Moosa ANV, Krivokapić A, Parojčić A, Berisavac I, Ilanković A, Baščarević V, Vojvodić N, Sokić D. Does facial attractiveness influence perception of epilepsy diagnosis? An insight into stigma in epilepsy. Epilepsy Behav 2017;77:1-7.

Radnice I kvartala 2018. godine - Slađana Mlinar, Zorica Rakić, Milijana Maksimović, Katarina Maksimović i Ljubica Vojinović

Održavanje higijene na Klinici za neurologiju je složen i odgovoran posao, pogotovo ako se uzme u obzir veličina zgrade i hroničan nedostatak osoblja. Veliki broj bolesnika koji se leče u stacionaru, svakodnevni protok ljudi kroz Kliniku, kao i nepovoljna epidemiološka situacija u zimskim mesecima samo su neki od parametara koji ovaj posao dodatno otežavaju.

Ipak, zahvaljujući dobroj organizaciji i požrtvovanom radu spremačica, sve obaveze i postavljeni zadaci u održavanju higijene na Klinici se uspešno završavaju. Iz smene u smenu svako je davao svoj doprinos, počev od svakodnevnog posla, do generalnog sređivanja prostorija i glancanja podova specijalnom emulzijom. Pet spremačica naše Klinike su i u danima Novogodišnjih i Božićnih praznika vredno radile na generalnom čišćenju zgrade. Slađana Mlinar, Zorica Rakić, Milijana Maksimović, Katarina Maksimović i Ljubica Vojinović su pet dobrih vila naše Klinike. Njihov način rada prevazilazi radne obaveze koje su pravilnicima propisane. Tako je to kada se radno mesto doživljava kao druga kuća.

Prenos predavanja i seminara iz slušaonice klinike - Webinari

Poštovane kolege,

Na Klinici za neurologiju Kliničkog Centra Srbije od 19. marta 2009. godine otpočelo je sa održavanjem „Webinara“, sastanaka koje naša institutucija želi da upriliči s ciljem edukacije u uslovima novih tehničkih mogućnosti koje pruža globalna informatička mreža kakva je Internet.

Predvideli smo da se svakog poslednjeg četvrtka u mesecu, sa početkom u 12 časova, stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našem Institutu.

Za start prenosa kliknite na ovaj link. Napomena: za prenos i slike i zvuka link je potrebno otvoriti u Internet Explorer-u i prihvatiti instalaciju ponuđenih dodataka.

Plan Webinara za 2018. godinu:

25.01.2018. dr Savo Raičević (Klinika za neurohirurgiju KCS)
"Integrisana patohistološka dijagnoza, važan novitet u WHO klasifikaciji tumora CNS"

29.03.2018. prof. dr Dejana Jovanović (Klinika za neurologiju, KCS), dr Ivan Vukašinović (Klinika za radiologiju)
"Mehanička trombektomija u lečenju akutnog ishemijskog moždanog udara - iz ugla neurologa i interventnog neuroradiologa"

26.04.2018. (novi planirani datum 19.04.2018), prof. dr Nebojša Lađević (Centar za anesteziologiju i reanimatologiju, KCS)
"Osnove terapije hroničnog kancerskog bola"

07.06.2018. prof. dr Danilo Radulović (Klinika za neurohirurgiju, KCS)
"Hirurško lečenje cervikalne spondilotičke mijelopatije“

21.06.2018. prof. dr Ljubica Konstantinović (Klinika za rehabilitaciju „dr Miroslav Zotović“)
"Dijagnostički i terapijski izazovi u hroničnom lumbalnom bolu"

Kolegijalni pozdrav

Kolektiv Klinike za neurologiju

Online poll

Poštovani posetioci zvaničnog sajta Klinike za neurologiju, posećenost na našoj web adresi od osnivanja neprestano raste. Želeći da, u korak sa vremenom, iskoristimo sve tehnološke mogućnosti komunikacije sa Vama, ubuduće će se na našoj stranici nalaziti Anketa koja ima za cilj da približi Vaše utiske o našem dosadašnjem radu.
Info-grupa Klinike za neurologiju

Da li ste zadovoljni sadržajem sajta Klinike za neurologiju?