Home Edukacija Webinari
Prenos predavanja i seminara iz slušaonice klinike - Webinari

Poštovane kolege,

Na Klinici za neurologiju Kliničkog Centra Srbije od 19. marta 2009. godine otpočelo je sa održavanjem „Webinara“, sastanaka koje naša institutucija želi da upriliči s ciljem edukacije u uslovima novih tehničkih mogućnosti koje pruža globalna informatička mreža kakva je Internet.

Predvideli smo da se svakog poslednjeg četvrtka u mesecu, sa početkom u 12 časova, stručnoj i naučnoj neurološkoj javnosti Srbije obrate naši eminentni stručnjaci i predavači sa temama koje su aktuelne i koje zaokupljaju neurološku profesionalnu i istraživačku znatiželju kod nas i u svetu.
Webinari će se održavati u formi kratkih predavanja (20 minuta sa dodatnih 5 minuta za pitanja) u kojoj će auditorijum sačinjavati lekari na specijalizaciji na našem Institutu.

Za start prenosa kliknite na ovaj link. Napomena: za prenos i slike i zvuka link je potrebno otvoriti u Internet Explorer-u i prihvatiti instalaciju ponuđenih dodataka.

Plan Webinara za 2018. godinu:

25.01.2018. dr Savo Raičević (Klinika za neurohirurgiju KCS)
"Integrisana patohistološka dijagnoza, važan novitet u WHO klasifikaciji tumora CNS"

29.03.2018. prof. dr Dejana Jovanović (Klinika za neurologiju, KCS), dr Ivan Vukašinović (Klinika za radiologiju)
"Mehanička trombektomija u lečenju akutnog ishemijskog moždanog udara - iz ugla neurologa i interventnog neuroradiologa"

26.04.2018. (novi planirani datum 19.04.2018), prof. dr Nebojša Lađević (Centar za anesteziologiju i reanimatologiju, KCS)
"Osnove terapije hroničnog kancerskog bola"

31.05.2018. (novi planirani datum 24.05.2018), prof. dr Danilo Radulović ( Klinika za neurohirurgiju, KCS)
"Hirurško lečenje cervikalne spondilotičke mijelopatije“

21.06.2018. prof. dr Ljubica Konstantinović (Klinika za rehabilitaciju „dr Miroslav Zotović“)
"Dijagnostički i terapijski izazovi u hroničnom lumbalnom bolu"

Kolegijalni pozdrav